Балансуючі хлібні вежі

Дизайнери з Іспанії надумали цікаву ідею. Вони створили ідею збалансованого хлібного акту. Серія знята фотографом Начо Алегрі і схожа на красиву архітектурну симфонію.

Кожен скульптурний витвір являє собою шедевр смакового мистецтва. На ці скульптури можна дивитися довго із захопленням.

Закон про обмеження обігу пластикових пакетів

Шановні колеги!

Надаємо роз’яснення щодо змісту Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» № 2051-1 від 01.06.2021 р., прийняття якого викликало багато запитань у виробників хлібу.

Згідно норм цього Закону, забороняється розповсюдження пластикових надтонких, тонких та оксорозкладних пакетів у формі рукава, з дном чи відкритою горловиною, з ручками або без ручок, в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг (ст. 2 Закону). Під таким розповсюдженням пластикових пакетів мається на увазі платне або безоплатне їх надання кінцевим споживачам в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, для складання та транспортування придбаних товарів.

Поліпропіленові хлібні пакети, що реалізуються нашим підприємством, є первинною гігієнічною упаковкою, що невіддільна від товару до часу його споживання і в якій товар надається для роздрібного продажу. Також Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639 від 06.12.2018 р. регламентує, що будь-який харчовий продукт, призначений для придбання кінцевим споживачем або закладом громадського харчування, має супроводжуватися інформацією про нього, відповідно до вимог цього Закону. Тому на нашому поліпропіленовому пакеті міститься уся необхідна для споживача інформація щодо товару, а саме дані про виробника, склад, вміст корисних речовин, умови зберігання, строки реалізації та інші.

Крім того, у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, з 12 березня 2020 р. на всій території України запроваджений карантин. Якщо у період карантину харчові продукти реалізуються шляхом самообслуговування, без упаковки виробника, або в нефасованому чи не упакованому вигляді, вони вважаються незахищеними від будь-якого забруднення, що є порушенням п. З ст. 49 Закону № 771 та створює загрозу для життя та здоров’я людини.

Хочемо зазначити, що в країні виробника наших поліпропіленових пакетів — Польщі, такий саме закон запровадили ще три роки тому, але виробництво продовжується увесь цей час як для потреб своєї країни, так і інших країн Євросоюзу.

У разі істотних змін діючого законодавства України щодо обігу поліпропіленових пакетів ми будемо намагатися одразу надавати Вам інформацію.

ПАСХАЛЬНІ ПАКЕТИ

Наближається велике свято – Великдень!

Усі хлібопекарі ретельно готуються порадувати своїх покупців красивими і смачними пасками. Але не всі знають, що для хліборобів це свято є особливим, адже підготовка і сам процес випікання «Великодніх кексів» є дуже кропіткою справою. А крім цього треба продовжувати безперебійне постачання хлібобулочних виробів до святкового столу. Відомі навіть випадки коли виробники відмовляють собі в бажанні випікати паски, на користь збереження стабільності і відсутності перенавантажень на виробництві.

Для тих, хто все ж таки збирається взятися за це важке, але дуже потрібне для людей діло — наша компанія розробила і виготовила пасхальні пакети. Яскравий, унікальний дизайн, який підкреслює усю красу паски; делікатна захисна поліпропіленова плівка з додатковою вентиляцією; спеціально підібрані розміри пакетів під різні форми і вагу виробів, зрізані кути для більш елегантного вигляду – все це по доступній ціні і при мінімальному замовленні від трьохсот пакетів.

Чекаємо на ваші замовлення!

Пасхальні пакети

5 фактів про хліб які Ви могли не знати

1. Для чого потрібні «надрізи» на хлібі, і хто їх придумав

Батон з надрізами з’явився в XIX столітті, завдяки зусиллям французьких пекарів. Перший раз такий хліб був згаданий Франції Водрем, який написав безліч книг по кулінарній справі. Спочатку «надрізи» на батон наносилися тільки на ту випічку, яка призначалася для заможних людей. Елемент форми має як декоративні, так і утилітарні функції.

В силу специфіки процедури приготування, а також рецептури тіста, деякі види хліба можуть покриватися тріщинами під час готування. Потрібні «надрізи», як раз для того, щоб цих тріщин не з’являлося.

Примітка: далеко не всі вироби потребують надрізів. Кручені булки, плетінки, а також хліб з накладками не тріскається.

2. Помилка пекаря

Хліб сучасного типу з’явився в Стародавньому Єгипті. До його створення люди готували коржі. Цікаво, що тісто для нового (на той момент) хліба було отримано помилково. Пекар випадково залишив на всю ніч суміш води і муки, отримавши таким чином принципово нове тісто.

3. Французькі булки

На сьогоднішній день саме Франція залишається країною, де найактивніше в їжу споживаються хлібобулочні вироби. За статистикою, на одну людину тут доводиться до 67 кг різного хліба в рік. Тож не дивно, що саме у Франції найшикарніші булочні. Та ще й в такій кількості!

4. З користю для здоров’я

Житній хліб — найкорисніший в світі. Він містить на 30% більше калію і на 50% більше магнію, ніж білий хліб. Це робить його ідеальним засобом від недокрів’я. Крім того, за статистикою, ті хто віддає перевагу саме житньому хлібу, набагато рідше стикаються з серцево-судинними захворюваннями.

5. «Хлібна спальня»

У музеї Сальвадора Далі на Монмартрі в Парижі свого часу була відтворена хлібна спальня — одна з божевільних ідей художника. Вся обстановка в приміщенні, включаючи люстру, була випечена з тіста.

Спростовуємо міфи про упакований хліб!

Український споживач стає щодалі грамотнішим у виборі продуктів харчування. Більше уваги звертає на зовнішній вигляд, склад, термін реалізації, інформацію про виробника, умови придатності тощо. Повну інформацію про продукт можна звичайно прочитати на упакуванні.

Якщо мова йде про продукт №1, то донедавна ми вірили в те, що непакований хліб свіжіший, оскільки нібито прямо з печі потрапляє на стіл та не так швидко псується.  В умовах реалій ми зрозуміли наскільки важливо споживати упакований хліб та наскільки хибними були наші упередження. 


Помилкові міфи про упакований хліб:

Міф №1 Упакований хліб не такий свіжий, як без упаковки  

Хліб без упаковки при зберіганні втрачає вологість м’якушу, на нього впливають – перепади температури, умови зберігання, транспортування та інші чинники, тому він швидше черствіє. Тоді, як упаковка дозволяє щонайменше вдвічі довше зберігати продукт свіжим та ароматним. Термін зберігання неупакованого хліба – 24 — 36 годин, а упакований хліб  має термін придатності – від 2 до 5 діб.

Міф №2 Хліб в упаковці містить багато консервантів, тому не так швидко черствіє

Ні, в упаковку надходять ті самі хліби, що й без упакування. Різниці між ними немає. В середньому термін придатності хлібної продукції — від 24 до 72 год., залежно від виду борошна та пакування. 

Міф №3 Товаровиробники приховують повну інформацію про продукт та не пишуть її на упакуванні.

Споживач повинен знати, що Законодавством України заборонено приховувати інформацію про складники продукту . Це контролюється новим законом України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Штрафи за поширення інформації, що вводить в оману, застосовуються у розмірі до 5% доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф. 

Міф №4 Упакування значно здорожує продукт:

Різниці в ціні пакованої та непакованої продукції незначне та складає не більше 5% від його вартості. 

Міф №5 Хліб без упаковки – смачніший

Смак хліба перш за все в його інгредієнтах. Аби хліб не просто втамував голод, але й приніс користь, краще вибирати вироби, які містять натуральні інгредієнти: наприклад, сухофрукти, горіхи, льон, насіння гарбуза. У них містяться важливі вітаміни і мікроелементи.

Міф №6 Упаковка – шкідлива для здоров’я

Для пакування хлібобулочних виробів використовують пакувальні матеріали, застосування яких у контакті з харчовими продуктами, дозволено центральним органом виконавчої влади. Пакувальні матеріали враховують особливості продукту з делікатною текстурою, відносно коротким терміном придатності та відповідають діючим державним стандартам. Сучасна упаковка, в основному, перфорована, має невеликі отвори, які дозволяють хлібу «дихати», не зазнаючи стороннього впливу середовища.

Джерело інформації: galinfo.com.ua

Цікаве про історію хліба

Наші пращури говорили, що хліб — усьому голова, вважаючи його найважливішим атрибутом застіль. І мали рацію: навіть якщо ваш обід буде складатися тільки з хліба, ви гарантовано будете ситі. Адже в цьому продукті містяться всі необхідні організму крохмалі, жири і білки. Ставлення до хліба завжди було дуже поважним. У багатьох народів досі існує традиція з’їдати весь хліб до крихти і знаходити застосування навіть черствому шматочку, так як викидати хліб — гріх. З хлібом пов’язані і багато народних прикмет. Вважається, що не можна залишати на столі шматок хліба, що лежить кіркою вниз, — злякаєш удачу.

А стародавні скандинави вірили, що якщо хлопець і дівчина випадково відкусять від одного шматка, то неодмінно пов’яжуть себе шлюбними узами. Хліб в тому чи іншому вигляді присутній в раціоні всіх народів світу. Тільки виглядає і називається по-різному. У росіян це коровай, у кавказців — лаваш, у євреїв — маца, у німців — брецель. Продовжувати цей список можна дуже довго. Одна з історій розповідає що найперший хліб був виготовлений не зі злаків, а з жолудів. А там, де не росли дуби, борошно робили з горіхів.

Існує популярна думка, що поїдання хліба в великих кількостях — вірний спосіб зіпсувати фігуру. Тим часом, прихильники так званих «хлібних дієт» вважають, що можна харчуватися виключно хлібом і втрачати зайві кіло. Де ж істина? Напевно, десь поруч …

З хлібом пов’язано багато незвичайних рекордів з Книги Гіннеса. Наприклад, справжнісінький гігант серед булок з’явився в 1996 році в мексиканському Акапулько. Місцеві пекарі спекли диво-виріб завдовжки понад дев’ять кілометрів. А булочка на саму швидку руку була виготовлена ​​всього за вісім з невеликим хвилин. Цього часу вистачило не тільки на підготовку: автори рекорду почали з того, що зібрали зростаючу в поле пшеницю і розмололи зерна в борошно.

Історія булочки з родзинками змушує нас і гидливо поморщитися, і посміхнутися. Відомо, що одним з найвідоміших пекарів часів Миколи Другого вважався Філіппов. Одного разу знаменитий булочник сильно осоромився: в тісто, призначене для саєчок, які дуже любив один високопоставлений військовий чиновник, випадково потрапив тарган. Бідолаху-пекаря викликали «на килим» і з обуренням пред’явили йому зіпсований виріб. Філіппов не розгубився: він заявив, що темно-коричневий «сюрприз» у здоби — звичайна родзинка. І тут же довів свої слова справою: з’їв нещасливу булку, знищивши тим самим докази.

«Король» сучасного фастфуду — сандвіч — теж був винайдений цілком конкретною особою: графом Сандвічем. Аристократ любив перекусити без відриву від гри в карти, а щоб м’ясом не бруднити пальців, придумав класти його як «начинку» між двома шматочками хліба. Приблизно половина хліба, який кожен день з’їдається в усьому світі, йде на приготування бутербродів. До речі, щодня людство «знищує» понад 9 мільйонів буханців.

Футбольна зустріч команди «ПОЛПАК» зі «Спортивним корпусом»

Вирішальну гру на другому етапі суперники провели без своїх основних голкіперів, і в воротах грали польові гравці. Швидше освоїлися і першими завдали небезпечного удару гравці «Спортивний корпус». Безсонов добре приклався по м’ячу, і Удовиченко впевнено, як для польового гравця, впоралися з таким непростим ударом. Через хвилину вже гравці «Polpak» вивели на ударну позицію свого кращого бомбардира Белозеренка, і той небезпечно пробив з-за штрафної — м’яч пройшов поряд з правою штангою. Трохи згодом команда «Спортивний корпус» кілька разів робили спроби атакувати вп’ятьох, але хороші дії в обороні гравців «Polpak» звели нанівець всі наступальні варіанти суперників. І тільки на одинадцятій хвилині рахунок в цій грі був відкритий. Белозеренко в боротьбі обійшов Польового, але Велигор зупинив прохід гравця «Polpak» вибивши м’яч за бокову лінію. Фенченко ввів м’яч в гру на Белозеренко, Роман пробив метрів з 15 ти (і правильно зробив). Цеховський не очікував удару з такої дистанції і виявився не готовий — м’яч залетів у правий кут воріт 1 — 0.

Команда «Спортивний корпус» перевели гру на половину суперників і мали можливість швидко відігратися. Гравці «Спортивний корпус» продовжили атакувати і на початку п’ятнадцятої хвилини домоглися свого, зрівнявши рахунок. Вдався провести швидку атаку лівим фланг, і Велигор, скориставшись позиційною помилкою суперників, вивів на завершальному удар на порожні ворота Череповского. Перший удар Артема прийшовся в ліву штангу, а повторний в лівий кут воріт — 1: 1. Пропустивши м’яч, гравці «Polpak» спробували повернути собі перевагу в рахунку, але до моментів справа так і не дійшла, а от суперники зуміли провести ще одну результативну атаку і вийти вперед. Череповский на лівому фланзі обігрався з Вєткою і з лінією штрафного точно пробив в дальній верхній кут ворот — 2: 1. Команда «Polpak» взяв тайм-аут і через хвилину вирівняли цифри на табло. Ковешников непогано зловив стрибучий м’яч на ногу і від правої бровки навмання пробив у бік воріт — на подив усіх, і до цього удару виявився не готовий Цеховський, провівши ігровий снаряд тільки поглядом 2 — 2.

До перерви команди «Спортивний корпус» володіючи територію, так і не змогла створити гостроту біля воріт суперника, а от суперник, в особі Ковешников, ще раз спробував застати зненацька Цеховський, але на цей раз Андрій зіграв надійно. Не встигла секундна стрілка зробити один оборот в другому таймі, як команда «Polpak» вийшла вперед. Віталій Співак передачею зі своєї половини обрізав трьох суперників і організував контратаку своєї команди. Помазан перевів м’яч з лівого на правий фланг, а Белозеренко в один дотик влучно пробив у ближній правий кут воріт — 2: 3. Недовго мала перевагу команда «Polpak»: через дві хвилини Бессонов зважився на удар від правої бровки, м’яч на шляху до воріт зачепив Фенченко, змінив напрямок і влетів в дальній лівий кут воріт — 3: третя Через хвилини команди «Polpak» упустили реальну можливість ще раз вийти вперед. Удовиченко ввів м’яч кидком через весь майданчик, Бессонов не зміг перервати цю передачу, і Белозеренко виявився один навпроти воріт суперника, але пробив прямо у воротаря Цеховський. Після цього моменту команди на деякий час втратили концентрацію і допустили ряд серйозних помилок. Але якщо колектив «Polpak» знову не зумів скористатися наданою можливістю, то футболісти «Спортивного корпусу» виявилися більш вдалим. Череповский підібрав ігровий снаряд і відправив двох своїх партнерів в контратаку на одного воротаря. Простий розіграш м’яча, і Польовий вивів Велигор на порожні ворота — 4: 3.

Гравці «Спортивний корпус» не зупинився на досягнутому і продовжив атакувати. Польовий міг застати зненацька Удовиченко, але в останній момент Владислав встиг підставити ногу, і м’яч пішов на кутовий удар. В черговий раз до атаки підключився Цеховський і допустив помилку при передачі. Співак несильно низом спрямував м’яч у бік порожніх воріт суперника. Виправляючи свою помилку, голкіпер «Спортивного корпусу» встиг наздогнати м’яч і вибити його за межі поля. Уже в наступній атаці вп’ятьох, команда «Спортивний корпус» збільшила свою перевагу до двох м’ячів. Впевнений розіграш за участю всієї п’ятірки гравців завершився передачею Велигор з флангу на п’ятачок, де ніким не прикритий Польовий легким дотиком підправив м’яч у правий нижній кут воріт — 5 — 3. Команда «Polpak» мала шанс скоротити розрив у рахунку, Белозеренко сильно пробив зі штрафної зони в правий кут воріт, але Цеховський був надійний і ногою вибив м’яч на кутовий. Штурм воріт «Спортивного корпусу» продовжився, і Помазан двічі змусив вступити в гру Цеховського. І тільки через хвилину команда «Polpak» домогася бажаного, результативно розігравши кутовий удар. Фенченко покотив під удар Ковешникову, і м’яч залетів у ближній верхній кут воріт Цеховського — 5: 4. Команда «Polpak» з надією відігратися продовжила шукати щастя біля чужих воріт, але більшість ударів були неточні або їх брали на себе гравці «Спортивного корпусу». У встановлений час футболістам «Полпак» не щастило. Спочатку Белозеренко зіграв на випередження в центрі поля, пройшли трохи вперед і пробив поруч із правою штангою, а потім Помазани довгою передачею обрізав всіх гравців «Спортивний корпус», і Ковешников, прийнявши м’яч в метрі від воріт суперника, несильно пробив, потрапивши в дальню ліву штангу. Гравці «Спортивний корпус» зуміли втримати переможний результат і обійти суперник в турнірній таблиці, завершивши другий етап змагань на першому місці, а «Полпак» на другому.

«INPRODMASH & UPAKOVKA 2019» — ПРИЄДНУЙТЕСЬ!

З 10 по 12 вересня відбудеться міжнародна виставка хлібопекарної промисловості, упаковки, інгредієнтів та сировини.

На виставці буде представлено:

  • ГОТОВА ПРОДУКЦІЯ 
  • СИРОВИНА, ІНГРЕДІЄНТИ
  • ДОМІШКИ, ПОКРАЩУВАЧІ
  • СУЧАСНІ ХЛІБОПЕКАРСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ 
  • ОБЛАДНАННЯ ХЛІБОПЕКАРСЬКЕ,БОРОШНОМЕЛЬНЕ
  • УПАКОВКА ТА ПАКУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Фірма ПОЛПАК також буде представлена на цій виставці. Запрошуємо всіх відвідати виставку та завітати на наш стенд.

ПРО ПАСХАЛЬНИЙ КУЛІЧ

Великдень є найголовнішим і важливим святом Православної Церкви. Для віруючих дуже важливі традиції і ритуали, які прийшли до нас з далекої історії. Паска є одним з головних страв великоднього столу.

Цей десерт є символом, що нагадує воскресіння Христа. За переказами Ісус після воскресіння покуштував піднесену їжу з апостолами. Також у Біблії сказано, що жоден з апостолів не сідав на центральне місце в середині столу. Перед цим місцем вони ставили свіжоспечений хліб.

Цей обряд заклав подальшу традицію залишати свіжоприготований ароматний хліб в церкві. На ньому обов’язково повинен бути зображений хрест з терновим вінцем, який був на мученику Христі. Однак сам Ісус зображений не був, що символізували його воскресіння. Тим самим віруючі вказували на подолання смерті, перемогу на ній.

Цей хліб традиційно носили священики навколо церкви, а потім викладали на великому столі монастиря. У суботу, коли прийшов до храму отримував благословення, він отримував шматок такого хліба.

Цієї версії дотримуються багато віруючих, проте історики стверджують, що паски випікали ще до появи Християнства на Русі, у часи язичництва. Паски тоді символізували зовсім далекі від віросповідання речі.

Походження Паски

Слово «паска» походить від слова «КоЛаЧа», що означає » Ча «- дитя,» Кола » — Сонце. У Стародавній Русі Сонце називалося «Коло» або «Кола». Великодня паска є символом обряду паски або Паски. Відомо, що традиція висвітлювати паску і підносити його в якості частування на честь святкування Великодня має як християнське, так і язичницьке походження.

Ще в Стародавній Русі було прийнято закінчувати месу загальним частуванням хлібом, солодощами і вином, які були висвітлені під час проведення служби. Ця традиція укоренила звичай освітлення дарів під час причастя, а також ввела інший звичай — проведення великодньої трапези, в якій головне місце займала паска.

Історія свідчить про те, що паска символізує незриму присутність Христа, якому в середині столу завжди залишають вільне місце, навпроти якого ставлять освячену паску. Традиція випікати спеціальний хліб також заснована на символізації напередодні весни прийдешніх посівних робіт. Тому було прийнято замішувати дріжджове кисле тісто, з якого пекли хліб. Його приносили в жертву плодоносній землі, яка повинна була дати хороший урожай. Цей хліб також приносили в жертву, щоб впоратися зі стихіями і вимолити гарну погоду і великий урожай.

В результаті активної взаємодії, християнська та язичницька культури сплелися, об’єднавши свої традиції і звичаї. Таким чином, паска здавна вважався обрядовим хлібом, що символізує родючість. У російських народів відомо дві назви цього хліба — це «великдень» і «паска». Існує також думка, що назва «Паска» прийшло з грецької мови і означало «Крендель». Ця назва була поширена серед міських жителів, а для селян хліб носив назву «Паска» або «Великдень». Цей пиріг мав різну форму, наприклад, у Вологодській області Паску випікали у вигляді розкритого пирога, але традиційно його робили високим, з характерною верхньою частиною, прикрашеною білою яєчнею, із зображенням хреста.

У тісто традиційно додавали яйця, масло, борошно грубого помелу і часто дріжджову основу. Тісто для паски прийнято було робити пісним, без надмірностей. Напередодні Великодня дуже важливим звичаєм для кожної господині було вимішування тіста і випікання паски, саме від цього обряду залежала доля усієї сім’ї. Існувало повір’я, що якщо паска вийшла високою, пишною і красивою, то попереду родючий рік, хороші події і здоров’я всієї родини. А якщо паска вийшла гливкою, «розпливлася» по Печі і кірка розтеклася, то чекай нещасть, хвороби і смерті когось із рідних.

Таким чином, на паску покладали дуже багато надій, її ототожнювали з родючістю, ліком і удачею. Саме тому освячену паску в церкві розрізали на безліч шматочків і роздавали віруючим. Кожна людина, яка взяла цей освітлений символ родючості і здоров’я, частково долучався до нього.

У кожній родині паска займала саме видне і важливе місце, як і яйця. Їх господар будинку ділив на кількість членів сім’ї і роздавав кожному. Також прийнято роздавати ці Великодні дари добрим людям, щоб поділитися з ними його чудодійною силою. Також відомо, що паска була невід’ємною частиною застілля з нагоди смерті людини. Шматки паски залишали на столі, поруч з померлим, а також носили на кладовищі.

Відомо, що паску наділяли великим значенням і силою, саме тому селяни традиційно використовували кожен шматочок паски. Верхня частина паски наділялася особливою силою, тому її намагалися зберегти. Зазвичай господині пекли кілька пасок, кожна з яких була призначена для певних цілей. Одну з пасок пекли, щоб віднести до церкви, іншу — для «засевальных» обрядів, ну а третю — для сімейного столу.

У Сибіру було прийнято випікати паску не разом з усіма, а в інший день. Готували паски в сибірських сім’ях з житнього борошна, при цьому тісту давали підкиснути і випікали її у вигляді прянику, прикрашеним хрестом. Ця паска готувалася для моління священика, який приходив до хати, викладав свої освітлені ікони та проводив моління. Паску традиційно клали під ікони і чекали закінчення молінь. Паску віддавали священику в якості подяки за проведені благання.

Зберігати паску до дня засіву, прикривши серветкою, прийнято було у Вологодській області. У день засіву прийнято відрізати кілька шматків від паски і покласти в насіння, щоб вони максимально зійшли. У той час верхівку традиційно з’їдав господар, що теж мало збільшити врожай.

Залишки паски ніколи не викидали, їх використовували під час ворожінь. У ті часи велике значення для людей грав урожай і господарство. Наприклад, якщо не вдавалося розмножувати коней, то залишившіся шматочки паски загортали в ганчірку і підвішували в стайнях, як символу родючості. По закінченню шести тижнів, тканину розгортали і дивилися якого кольору з’явилися черви. За переказами народжене лоша буде такого кольору.

Приготування паски

Здавна випікання пасок вважається справжнім традиційним обрядом. У кожної господині були свої хитрощі випікання смачної паски, які традиційно передавалися з покоління в покоління, від матері до дочки. Куліч вважався вдалим, якщо він виходив високим, повітряним і м’яким. Якісний паска зазвичай зберігає свою м’якість і легкість протягом тривалого часу.

Випікали паски традиційно в спеціальних металевих відерцях — формах для російської печі. Форму зазвичай змащували жиром і заповнювали на третину, так як тісто зазвичай збільшується в обсязі в два рази. Готові ароматні паски прикрашали глазур’ю, хрестами, різними солодощами — це могли бути сушені фрукти, горіхи, цукровий мак або найбільш поширеним є фарбоване пшоно. Саме останній варіант вважався класичним варіантом прикраси.

У російській народній кухні можна знайти безліч рецептів пасок, які сучасні господині випікають в духовці, намагаючись зберігати традиційні обряди. Випікають зазвичай в алюмінієвих формах, які вміщають 1 -1,5 літра. Перш за все, слід знайти відповідний рецепт і приступити до замішування тіста.

Для цього знадобиться сім яєць, 15 грам сухих дріжджів або 45 грам свіжих дріжджів, кілограм борошна, 250 г маргарину, 300 грам цукрового піску, стільки ж родзинок, одна чайна ложка ваніліну. Для глазурі знадобиться два білка і 150 грам цукру.

Перш за все, слід замісити опару, додавши в тепле молоко розчинені дріжджі. Далі додати в опару 500 грам борошна, все ретельно розмішати. Поставити опару слід в тепле місце приблизно на 15-20 хвилин. Опара вважається готовою, якщо вона збільшилася в два-три рази. Далі відокремити білки від жовтків, при цьому жовтки збити з цукром до білого». Білки ж слід збити з додаванням невеликої кількості солі.

Коли опара дійде вмішати збиті жовтки, перемішати. Потім додати маргарин або масло, з урахуванням рецепта і додати збиті з сіллю білки. Все акуратно перемішати і поступово додати борошно, що залишилося. Тісто має вийти не дуже крутим, але і не рідким. Тісто не повинно прилипати до рук. Вимішане тісто слід поставити в тепле місце приблизно на годину.

Поки тісто піднімається, замочити сухофрукти, родзинки на 10-15 хвилин і висушити. Далі додати в тісто що піднялося начинку і знову повернути в тепле місце. Поки тісто підходить, форму слід змастити маслом або жиром. Тісто, що піднялося, викласти у форму лише на третину, щоб вона могла спокійно піднятися. Форму накрити серветкою і знову дати тесту піднятися.

Як тільки ви побачите, що тісто знову піднялося, форму слід поставити в духовку і випікати при температурі 100 градусів. Через 10 хвилин слід збільшити температуру до 180 градусів і продовжувати випікати паску до готовності.

Приблизно через 30-40 хвилин паску потрібно перевірити за допомогою зубочистки. Якщо паска готова, її слід дістати і накрити серветкою, залишити остигати. Далі слід приготувати глазур. Для цього слід збити білки з одного дрібкою солі, далі поступово в піну ввести цукор або цукрову пудру. На готову паску потрібно викласти глазур і посипати прикрасою на ваш вибір. Це може бути традиційна кольорова пшонка, горіхи, кокосова стружка і т. д.

Поради з приготування паски

Щоб паска вийшла вдалою, слід дотримуватися деяких порад. При замішуванні тіста слід домогтися правильної консистенції. При цьому тісто не повинно бути рідким, в цьому випадку паски розпливуться і не піднімуться. Але при цьому тісто не повинно бути густим, так як паска з такого тіста вийде важклю і швидко висохне, зачерствіє.

Готова паска при розрізанні не повинна приставати до полотна ножа, якщо це відбувається, значить, паску не допекли. Вимішувати тісто слід довго, до тих пір, поки воно не перестане прилипати. Слід уникати протягів і прохолодних місць, при виборі місця для підходу дріжджового тіста. Температура повинна бути не нижче 35 градусів.

Готову паску слід змастити сумішшю з одного яйця і столової ложки води. Потім змастити вершковим маслом і посипати сухарями, цукром або горіховою крихтою. Паску радять випікати в духовці з наявністю ємності з водою. Час випікання залежить від ваги тіста: 1 кілограм тіста випікають 45 хвилин, 1, 5 кілограма слід випікати протягом однієї години, а паска, масою 2 кг — 1, 5 години.

Роль упаковки в просуванні товару

Упаковка давно стала чимось більшим, ніж просто тара, що захищає продукцію від пошкоджень. Зараз вона являє собою ефективне маркетингове рішення, яке спрямоване на збільшення попиту на конкретний товар.

Дизайн упаковки-це перший етап на шляху контакту зі споживачем. Від того чи буде товар яскравим і привабливим залежить його конкурентоспроможність і цінність як бренду. Щоб заявити про себе на ринку як виробник якісного товару, а так само акцентувати увагу споживачів на своєму бренді, потрібно візуальними засобами показувати основні переваги та конкурентні переваги вашої компанії.

Для досягненню цих цілей служить розробка дизайну упаковки. Цей іміджевий хід дозволяє домогтися впізнаваності і високого емоційного відгуку від споживачів, адже хороший бренд відрізняється не тільки високою якістю товару, але і не останню роль в просуванні грає гарна, приємна на дотик упаковка.