Закон про обмеження обігу пластикових пакетів

Шановні колеги!

Надаємо роз’яснення щодо змісту Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» № 2051-1 від 01.06.2021 р., прийняття якого викликало багато запитань у виробників хлібу.

Згідно норм цього Закону, забороняється розповсюдження пластикових надтонких, тонких та оксорозкладних пакетів у формі рукава, з дном чи відкритою горловиною, з ручками або без ручок, в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг (ст. 2 Закону). Під таким розповсюдженням пластикових пакетів мається на увазі платне або безоплатне їх надання кінцевим споживачам в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, для складання та транспортування придбаних товарів.

Поліпропіленові хлібні пакети, що реалізуються нашим підприємством, є первинною гігієнічною упаковкою, що невіддільна від товару до часу його споживання і в якій товар надається для роздрібного продажу. Також Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639 від 06.12.2018 р. регламентує, що будь-який харчовий продукт, призначений для придбання кінцевим споживачем або закладом громадського харчування, має супроводжуватися інформацією про нього, відповідно до вимог цього Закону. Тому на нашому поліпропіленовому пакеті міститься уся необхідна для споживача інформація щодо товару, а саме дані про виробника, склад, вміст корисних речовин, умови зберігання, строки реалізації та інші.

Крім того, у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, з 12 березня 2020 р. на всій території України запроваджений карантин. Якщо у період карантину харчові продукти реалізуються шляхом самообслуговування, без упаковки виробника, або в нефасованому чи не упакованому вигляді, вони вважаються незахищеними від будь-якого забруднення, що є порушенням п. З ст. 49 Закону № 771 та створює загрозу для життя та здоров’я людини.

Хочемо зазначити, що в країні виробника наших поліпропіленових пакетів — Польщі, такий саме закон запровадили ще три роки тому, але виробництво продовжується увесь цей час як для потреб своєї країни, так і інших країн Євросоюзу.

У разі істотних змін діючого законодавства України щодо обігу поліпропіленових пакетів ми будемо намагатися одразу надавати Вам інформацію.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *