Цікаве про історію хліба

Наші пращури говорили, що хліб — усьому голова, вважаючи його найважливішим атрибутом застіль. І мали рацію: навіть якщо ваш обід буде складатися тільки з хліба, ви гарантовано будете ситі. Адже в цьому продукті містяться всі необхідні організму крохмалі, жири і білки. Ставлення до хліба завжди було дуже поважним. У багатьох народів досі існує традиція з’їдати весь хліб до крихти і знаходити застосування навіть черствому шматочку, так як викидати хліб — гріх. З хлібом пов’язані і багато народних прикмет. Вважається, що не можна залишати на столі шматок хліба, що лежить кіркою вниз, — злякаєш удачу.

А стародавні скандинави вірили, що якщо хлопець і дівчина випадково відкусять від одного шматка, то неодмінно пов’яжуть себе шлюбними узами. Хліб в тому чи іншому вигляді присутній в раціоні всіх народів світу. Тільки виглядає і називається по-різному. У росіян це коровай, у кавказців — лаваш, у євреїв — маца, у німців — брецель. Продовжувати цей список можна дуже довго. Одна з історій розповідає що найперший хліб був виготовлений не зі злаків, а з жолудів. А там, де не росли дуби, борошно робили з горіхів.

Існує популярна думка, що поїдання хліба в великих кількостях — вірний спосіб зіпсувати фігуру. Тим часом, прихильники так званих «хлібних дієт» вважають, що можна харчуватися виключно хлібом і втрачати зайві кіло. Де ж істина? Напевно, десь поруч …

З хлібом пов’язано багато незвичайних рекордів з Книги Гіннеса. Наприклад, справжнісінький гігант серед булок з’явився в 1996 році в мексиканському Акапулько. Місцеві пекарі спекли диво-виріб завдовжки понад дев’ять кілометрів. А булочка на саму швидку руку була виготовлена ​​всього за вісім з невеликим хвилин. Цього часу вистачило не тільки на підготовку: автори рекорду почали з того, що зібрали зростаючу в поле пшеницю і розмололи зерна в борошно.

Історія булочки з родзинками змушує нас і гидливо поморщитися, і посміхнутися. Відомо, що одним з найвідоміших пекарів часів Миколи Другого вважався Філіппов. Одного разу знаменитий булочник сильно осоромився: в тісто, призначене для саєчок, які дуже любив один високопоставлений військовий чиновник, випадково потрапив тарган. Бідолаху-пекаря викликали «на килим» і з обуренням пред’явили йому зіпсований виріб. Філіппов не розгубився: він заявив, що темно-коричневий «сюрприз» у здоби — звичайна родзинка. І тут же довів свої слова справою: з’їв нещасливу булку, знищивши тим самим докази.

«Король» сучасного фастфуду — сандвіч — теж був винайдений цілком конкретною особою: графом Сандвічем. Аристократ любив перекусити без відриву від гри в карти, а щоб м’ясом не бруднити пальців, придумав класти його як «начинку» між двома шматочками хліба. Приблизно половина хліба, який кожен день з’їдається в усьому світі, йде на приготування бутербродів. До речі, щодня людство «знищує» понад 9 мільйонів буханців.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *